Ранен гол стигна на "светците" за победа срещу Бърнли (видео)

Попадение на Дани Ингс срещу бившия му отбор Бърнли донесе на Саутхамптън първа победа през сезона. "Светците" се наложиха с 1:0 на "Търф Мор" след точен изстрел на най-добрия им нападател още в 5-ата минута. През второто полувреме съставът на Ралф Хазенхютъл се прибра в половината си, но Бърнли не показа нищо в атака и закономерно загуби.

И двата тима влязоха в мача с нулев актив. Бърнли отстъпи в единствения си мач до момента с 2:4 на Лестър, а Саутхамптън записа поражения срещу Кристъл Палас и Саутхамптън.
Домакините бяха непобедени в предишните си 7 двубоя срещу "светците", но получиха гол още в 5-ата минута. Всичко започна с хубав пас на Кайл Уокър-Питърс към Че Адамс, който изскочи срещу Ник Поуп, но хитро върна топката за Ингс и той не сбърка.

Малко по-късно Ян Беднарек можеше да удвои аванса на Саутхамптън, но стреля неточно с глава. В 17-ата минута Райън Бертранд проби и центрира към Адамс, но той прати топката високо в аут. Десетина минути след това от Бърнли поискаха дузпа за нарушение на Беднарек срещу Крис Ууд, но реферът Андре Маринър показа, че таранът на домакините е играл с ръка.
До почивката най-доброто положение за Бърнли пропиля Матей Видра, а домакините започнаха много агресивно втората част в търсене на изравнително попадение. В 46-ата минута Крис Ууд отправи удар с глава, но прекалено слаб, за да затрудни Алекс Маккарти.

В 56-ата минута Ууд прати топката във вратата, но той беше отменен заради засада. Стражът на Саутхамптън показа класа и след мощен шут на Чарли Тейлър. Шон Дайк нямаше добри опции на пейката и не направи нито една смяна. Неговият тим хвърли много усилия да стигне поне до точката, но Саутхамптън с бранеше спокойно и удържа минималната си преднина.