След като на 5 пъти получи помощ от гредите, Ман Юнайтед победи с дузпа в 100-тната минута (видео)

Манчестър Юнайтед постигна първа победа в Премиър лийг през този сезон, след като стигна до обрат с 3:2 като гост на Брайтън. "Червените дяволи", които преди седмица изиграха много слаб мач у дома срещу Кристъл Палас, отново не очароваха с играта си и в големи периоди от двубоя бяха по-слабият отбор. Брайтън заслужено поведе с гол на Неал Мопе (40') след много технично изпълнена дузпа. Манчестър Юнайтед обаче стигна до пълен обрат след автогол на Люис Дънк (43') и попадение на Маркъс Рашфорд (55'). В 95-ата минута Соли Марч изравни, но това не беше всичко и в 100-тната минута Бруно Фернандеш реализира дузпа, с която донесе първата победа на Манчестър Юнайтед в Премиър лийг през този сезон.
"Чайките" нямаха никакъв късмет днес, след като на пет пъти гредите спираха удари на играчите на домакините. В сряда двата отбора отново ще излязат един срещу друг на същия стадион в двубой от 1/8-финалите на Купата на лигата.
Греъм Потър заложи почти на същия състав, който преди седмица победи с 3:0 Нюкасъл като гост. Имаше само една принудителна промяна заради червения картон на Ив Бисума. Адам Лалана започна вместо него.
Оле Гунар Солскяер направи три промени в сравнение с мача с Кристъл Палас. Аарън-Уан Бисака замени Тимъти Фосу-Менса отдясно на отбраната. Неманя Матич започна вместо Скот Мактоминей в халфовата линия, а Мейсън Грийнууд стартира за сметка на Даниел Джеймс по десния фланг. Съставът бе същият, който през юни победи с 3:0 Брайтън на "Амекс Стейдиъм".
Първият шанс за гол бе на сметката на домакините. В 10-ата минута Тросар отправи много хубав изстрел от границата на наказателното поле. Де Хеа трудно щеше да стигне до топката, но за негов късмет тя срещна лявата греда.
Брайтън продължи да стои по добре на терена на "Амекс", да владее повече топката и да действа на по-висока скорост. В 21-вата минута Тросар отново бе оставен да стреля от границата на наказателното поле, но този път топката облиза външната страна на дясната греда. В 30-ата топката за трети път срещна гредата на вратата, пазена от Давид де Хеа. Този път след удар с глава на Уебстър.
В 33-тата минута най-сетне гостите разиграха добре. Марсиал изведе Рашфорд, който веднага продължи към Грийнууд. Последният завърши хладнокръвно, но попадението бе отменено правилно заради засада на Рашфорд.
В 39-ата минута Бруно Фернандеш препъна Лампти в наказателното поле - дузпа за Брайтън. Мопе изпълни по изключително техничен начин 11-метровия наказателен удар в стил Паненка - 1:0. Само три минути след това обаче гостите изравниха. Фернандеш центрира от свободен удар към далечната греда, където бе Матич. Сърбинът върна топката в малкото наказателно поле, а там Магуайър засече отблизо. В мелето кълбото рикошира в Люис Дънк и влезе във вратата на Райън за 1:1. В крайна сметка попадението бе записано като автогол на капитана на "чайките".
В самото началото на втората част главният рефер Крис Кавана отсъди втора дузпа за домакините. Конъли излезе очи в очи с Де Хеа и падна след лек контакт с Погба, който бе зад гърба му. Французинът на три пъти посягаше с ръка към своя съперник, но съприкосновението бе доста леко. След като изгледа повторение на монитора, Кавана отмени решението си.
В 52-рата минута Рашфорд отбеляза гол, който правилно бе отменен заради засада, но три минути след това английският национал направи официално пълен обрат, след като получи страхотен извеждащ пас от Фернандеш, финтира на два пъти Бен Уайт и стреля в ъгъла.
В 58-ата минута Конъли отново нахлу и падна в наказателното поле, след като изглеждаше, че бе задържан от Магуайър. Кавана този път не посочи бялата точка, а и ВАР не се намеси. Капитанът на Юнайтед пък поиска втори жълт картон за играча на Брайтън, което също не се случи.

Две минути след това Марч получи в наказателното поле и стреля чудесно по диагонала, но за четвърти път топката срещна гредата на вратата на Де Хеа, след което се разходи по голлинията, но така и не влезе.
В 76-ата минута за пети път гредите спряха Брайтън и за трети път след удар на Тросар, който нацели рамката със силен удар.
До края Соли Марч пропусна две чудесни възможности да изравни, а Юнайтед бранеше резултата, прибран в своята половина.
В продължението Тросар получи шанс да стреля от упор от няколко метра, но Де Хеа изби и съхрани аванса на гостите, но само до 95-ата минута. Тогава Соли Марч бе оставен сам на далечната греда и засече с глава отблизо за 2:2.
Секунди след това Хари Магуйър стреля с глава, а Марч изчисти от голлинията, след което Крис Кавана даде последния съдийски сигнал. Това обаче не бе краят на този луд мач, защото "червените дяволи" скочиха, че е имало игра с ръка на Мопе при изстрела на капитана на гостите. Повторенията и ВАР доказаха това и съдията посочи бялата точка. Бруно Фернандеш за пореден път изпълни безкомпромисно дузпата и донесе победата на Манчестър Юнайтед в стотната минута.