Астън Вила стартира успешно (видео)

Астън Вила започна с успех новата кампания във Висшата лига. Бирмингамци, които миналия сезон до края се бориха за оцеляване, започнаха с домакинска победа с 1:0 срещу Шефилд Юнайтед. Единственото попадение в мача реализира Езри Конса в 63-ата минута. Защитникът засече с глава центриране на Таргет, отклонено от Мингс.

Тимът на Дийн Смит игра почти цял мач с човек повече, след като Джон Игън получи червен картон още в 12-ата минута. Бранителят спря Уоткинс, който бе изведен от Мингс зад защитата. В 36-ата минута Лундстрам пропусна дузпа за гостите. Така привлеченият от Арсенал Емилиано Мартинес дебютира по отличен начин за новия си клуб.

След като остана с човек повече, Вила доминираше в големи периоди, но защитата на съперника беше отлично организира и не даваше много възможности на домакините. Шефилд Юнайтед се справяше с центриранията на бирмингамци до 63-ата минута, когато падна единственият гол в мача. След попадението домакините заиграха по-спокойно, а в края пропуснаха да отбележат второ попадение.