Копенхаген се нуждаеше от късен обрат, за да елиминира Гьотеборг

Копенхаген мина по трудния път, за да се класира за 3-ия предварителен кръг в Лига Европа. Датчаните постигнаха изстрадана победа с 2:1 като гост на ИФК Гьотеборг. Домакините първи взеха преднина в срещата, но гостите направиха обрат в края на мача.

Гьотеборг откри резултата в 73-ата минута, когато Тобиас Сана получи пас зад защитата и останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:0.

Десет минути по-късно Копенхаген изравни. Роберт Мудражя отправи бомбен шут от границата на наказателното поле и бе точен за 1:1.

В 85-ата минута гостите направиха и пълен обрат. При едно центриране от корнер Йонас Винд се извиси и с глава донесе успеха на своя тим за крайното 1:2.

Така Копенхаген продължава в 3-ия предварителен кръг на Лига Европа, където ще има за съперник победителя от двойката Пяст (Гливице) - Хартберг.