Милан премина успешно първия си тест в Лига Европа (видео)

Отборът на Милан не допусна изненада и записа победа с 2:0 при гостуването си на Шамрок Роувърс от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Попаденията отбелязаха Златан Ибрахимович (23') и Хакан Чалханоглу (67'). Така “росонерите” се класираха за следващия кръг на турнира, където ще приемат норвежкия Бодьо/Глимт на “Джузепе Меаца”.

Стефано Пиоли бе заложил на почти същия състав от последния мач на Милан за миналия сезон. Единствената промяна бе свързана с Алексис Салемакерс, който замени отсъстващия Рафаел Леао. Атаката бе поверена на звездата Ибрахимович. Домакините пък играха в 3-5-2.
Още във втората минута Салемакерс пробва изстрел извън наказателното поле, който обаче се оказа неточен. В 14-ата Аарън Грийн нанесе опасен шут, който беше избит от Джанлуиджи Донарума. В 23-ата домакините допуснаха грешка в своята половина, а след няколко паса топката стигна до Ибрахимович, който с прецизен удар даден аванс на "росонерите". Това е първи гол в Европа за шведа с екипа на тима от 15 февруари 2012 г., когато се разписа от дузпа при победата с 4:0 над Арсенал в Шампионската лига.
В 25-ата шут на Саму Кастийехо преодоля противниковия вратар, но защитник успя да изчисти топката. В 28-ата Грийн стреля от малък ъгъл, а Донарума изби удара в корнер. В 35-ата Тео Ернандес шутира от воле, но противников играч изби топката. Малко след това Чалханоглу стреля от движение, но ударът му прелетя над вратата. В 42-ата Давиде Калабрия отправи шут от добра позиция, но защитник се хвърли на пътя на топката. В 44-ата капитанът на домакините Ронан Фин игра с глава, но Донарума улови топката.
В 53-ата минута задна ножица на Чалханоглу разтресе напречната греда, а веднага след това Алън Манус спаси удар на Калабрия. В 59-ата турчинът стреля от фаул от малък ъгъл, но вратарят съумя да избие в корнер. В 64-ата Салемакерс шутира от удобна позиция, но слабият му удар попадна в обятията на Манус. В 67-ата гостите организираха продължителна атака, която беше завършена с чудесен изстрел на Чалханоглу от границата на наказателното поле за 2:0 в тяхна полза.
В 71-ата Грийн за пореден път се опита да се разпише, но Донарума отново отрази неговия удар. В 82-ата Калабрия пробва далечен шут, който завърши право в ръцете на Манус. Две минути по-късно новите попълнения Браим Диас и Сандро Тонали дебютираха в официален мач за "росонерите", след като замениха съответно Чалханоглу и Исмаел Бенасер. Последният удар в мача беше дело на резервата Дилън Уотс в добавеното време, като той беше спасен от Донарума.
ШАМРОК РОУВЪРС - МИЛАН 0:2

0:1 Ибрахимович (23')
0:2 Чалханоглу (67')

Шамрок Роувърс: Манус, О’Брайън, Лопес, Грейс, Фин, Макенеф, О’Нийл, Байрън, Фаруджия, Бърк, Грийн