Заха и Гуаита донесоха първи три точки на Кристъл Палас (видео)

Кристъл Палас победи с 1:0 Саутхамптън на "Селхърст Парк" във втория двубой от новия сезон в Премиър лийг. Уилфред Заха вкара единственото попадение в 13-ата минута. След почивката "светците" подобриха представянето си, но две великолепни намеси на Висенте Гуаита запазиха аванса на "орлите".

Рой Ходжсън реши да остави на резервната скамейка за началото новите попълнения Миши Батшуай и Еберечи Езе. Джордан Аю стартира на върха на атаката, подпомаган от Андрос Таунзенд и Уилфред Заха. Шейку Кояте и Скот Дан си партнираха в центъра на отбраната.

Новото попълнение на Саутхамптън Мохамед Салису остана извън групата за днешния двубой. Дани Ингс и Че Адамс водеха атаката на "светците".

Домакините поведоха в 13-ата минута, когато Заха засече от въздуха центриране отдясно на Таунзенд. До почивката не се случи почти нищо интересно. "Орлите" бяха добре подредени, докато "светците" не успяха да създадат нищо в предни позиции.

В 50-ата минута Джон Мос показа директен червен картон на Кайл Уокър-Питерс заради негово влизане с високо вдигнат крак срещу Митчел. Решението бе много спорно, но след като прегледа повторения на ситуацията на монитора, главният рефер правилно се коригира и замени червения картон с жълта. Веднага след Саутхамптън бе съвсем близо до изравняването, но с великолепна намеса Гуаита спаси силен удар отблизо на Че Адамс.
В 82-рата минута Заха се разписа за втори път, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради засада. В добавеното време Гуаита отново се намеси блестящо, след като изби удар с глава на Ингс, който засече центриране Уокър-Питърс.