Сакари затрудни, но не успя да спре похода на Серина на US Open

Американката Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис за 12-и пореден път. Носителката на 23 титли от "Големия шлем" победи много трудно гъркинята Мария Сакари с 6:3, 6:7(6), 6:3 за 2 часа и половина игра.

38-годишната Уилямс трябваше да навакса изоставане от 0:2 гейма в решителния трети сет, но в крайна сметка до изненада не се стигна и американката продължава към най-добрите осем.

Пътят и към тази фаза изглеждаше доста лесен в един момент от мача, след като успя да спечели първия сет с 6:3 и диктуваше темпото на игра във втория сет. Сакари обаче успя да се задържи в мача, най-вече заради отличния си сервис и 13-те аса в хода на срещата, да форсира тайбрек и да го спечели с 8:6 точки.
Гъркинята продължи в отличен ритъм и в началото на третия сет, когато поведе с 2:0 гейма, но Уилямс спечели следващите три, преди съперничката и да изравни за 3:3.
Мачът се реши в осми гейм на третия сет, в който американката поведе с 40:0 и при третия си брейкбол успя да го реализира.
За място на полуфиналите поставената под номер 3 в основната схема Уилямс ще играе с победителката от мача между Ализе Корне (Франция) и Цветана Пиронкова (България).