Унгария загуби от Русия в Лигата на нациите

Отборът на Унгария, който ще играе плейоф за участие на европейското първенство срещу България на 8 октомври в София, загуби с 2:3 срещу Русия в мач от турнира Лига на нациите.

Унгария започна в състав Петер Гулачи (вратар), Вили Орбан, Адам Ланг, Атила Салай (защитници), Барнабаш Беше, Давид Шигер, Адам Надъ, Доминик Собослай, Филип Холендер (халфове), Адам Салай и Роланд Шалай (нападатели). Като резерви се появиха Жолт Калмар, Тамаш Чери и Неманя Николич.

Антон Миранчук завърши бърза атака на руснаците и пас на Далер Кузяев с точен удар за 1:0 в 15-та минута, а Магомед Оздоев вкара за 2:0 в 33-та, след като Андрей Семьонов открадна топката от защитата в наказателното поле. Артьом Дзюба пък изработи гол за Марио Фернандеш в първата минута на второто полувреме и гостите дръпнаха с 3:0.

Роланд Шалай вкара за Унгария след час игра, след като получи пас зад защитата от резервата Жолт Калмар и прехвърли излезлия да го посрещне Антон Шунин. Неманя Николич намали на 2:3 в 70-та минута с гол от близко разстояние, но унгарците нямаха сили за повече и загубиха.

Русия е лидер в група 3 на Лига "В" с шест точки и три повече от Унгария. Турция и Сърбия са без точки и играят помежду си днес.