Серхио Рамос поведе Испания, Ансу Фати показа, че е бъдещето (видео)

Испания разби Украйна с 4:0 в Мадрид в мач от Лигата на нациите. Капитанът на "Ла Фурия" Серхио Рамос отбеляза първите два гола в мача, а до почивката Ансу Фати реализира първото си попадение с националната фланелка. 17-годишният талант на Барселона стана най-младият играч в историята, който вкарва за националния отбор на Испания. Шест минути преди края влезлият като резерва Феран Торес оформи крайното 4:0.

Испанците започнаха на високо темпо от самото начало, а сред най-активните бе Ансу Фати. Талантът на Барселона, който преди няколко дни дебютира за националния отбор, бе в основата на първия гол. Той навлезе в наказателното поле и бе съборен от Кривцов. Съдията отсъди дузпа, а Серхио Рамос бе точен от бялата точка.

Ранното попадение обърка плановете на гостите, които се надяваха да удържат на домакинския натиск в началото. Тимът на Луис Ернике имаше тотално превъзходство през първото полувреме и създаваше положение след положение. Регилон се размина с попадение в 11-ата минута след подаване на Рамос.

Ансу Фати пък можеше да открие сметката си за Испания с много красив гол. След разбъкване в наказателното поле топката бе отклонена и стигна до него, а той опита да я вкара със задна ножица. Изпълнението бе отлично, но бранител на Украйна успя да отклони топката преди тя да влезе в мрежата.

В 29-ата минута Серхио Рамос се разписа за втори път. Този път капитанът на Испания вкара красив гол с глава след подаване на Олмо. 34-годишният защитник вече има 23 попадения в 172 мача за националния отбор и дели осмото място във вечната ранглиста.

Защитата на Украйна обаче имаше по-сериозен проблем. Тя не знаеше как да се справи с Фати. Неговият момент дойде в 32-ата минута, когато се превърна в най-младият голмайстор в историята на Испания на 17 години и 311 дни. Той вкара прекрасен гол в първия си мач за тима като титуляр.

След почивката Испания продължи да доминира, като играеше на малко по-ниско темпо и изчакваше своите шансове. След час игра Луис Енрике даде почивка на капитана и извади Серхио Рамос, а на негово място влезе Ерик Гарсия.

"Ла Фурия" обаче продължаваше да създава положения. Домакините вдигнаха оборотите към края и се разминаха на 2 пъти с ново попадение. Новото попълнение на Манчестър Сити Феран Торес се появи като резерва, а шест минути преди края направи резултата 4:0.

ИСПАНИЯ - УКРАЙНА 4:0
1:0 - Рамос (3-д)
2:0 - Рамос (29)
3:0 - Фати (32)
4:0 - Торес (84)