Чехия спечели съседското дерби със Словакия (видео)

Отборът на Чехия победи с 3:1 като гост на Словакия в Братислава в първия им мач от група 2 на дивизия “Б” от Лигата на нациите.

Всичките попадения паднаха през второто полувреме. В 48-ата минута вратарят Доминик Грейф не се намеси добре при центриране по земя и така позволи на Владимир Цуфал да открие резултата в полза на гостите. Само пет минути по-късно той беше повален в наказателното поле от Норберт Гьомбер, а Борек Бочкал реализира отсъдената дузпа. Преднината на чехите стана още по-внушителна в 86-ата минута, когато след комбинация между Цуфал, Владимир Дарида и Михаел Кърменчик последният се разписа. След две минути пък Иван Шранц отбеляза почетното попадение за домакините.

В понеделник Словакия има визита на Израел, а Чехия приема Шотландия.