Казахстан с летящ старт в Лигата на нациите

Всички резултати и голмайстори в Лигата на нациите

Отборът на Казахстан стартира с победа навън участието си в турнира на УЕФА Лигата на нациите. Тимът на казахите надви като гост с 2:0 Литва в двубой от Лига С.

Гостите откриха още в третата минута, когато Бактие Зайнутдинов успя да преодолее отбраната на домакините от близка дистанция. Литовците тръгнаха в атака, но не успяваха да създадат голови положения. Гостите пък пропуснаха да удвоят след изпълнение на корнер.

След почивката домакините създадоха куп положения, но късметът покри гостите. Каролис Лаукжемис пък не успя да намери вратата на Покатилов от близо. Така се стигна до 86-ата минута, когато резервата Исламбек Куат удвои и оформи крайния резултат. В следващия кръг Казахстан приема Беларус.