Уелс поведе в групата на България (видео)

Уелс излезе начело в група 3 от Лига В в Лигата на нациите. "Драконите" спечелиха с 1:0 визитата си на Финландия и ще излязат с повишено самочувствие срещу България в Кардиф на 6 септември. Попадението бе дело на Кийфър Мур в 80-ата минута.

Двубоят на Олимпийския стадион в Хелзинки започна с по-уверени действия на гостите, водени от звездата Гарет Бейл. Още в 4-ата минута Кийфър Мур прати топката зад гърба на Лукаш Храдецки, но попадението беше отменено заради засада. Последваха още две опасни атаки на уелсците, но с малко късмет Финландия не допусна гол.
Домакините показаха, че могат да атакуват опасно в 14-ата минута, когато Теему Пуки опита далечен удар, но топката мина встрани от целта. В средата на полувремето Джонатан Уилямс можеше да се откъсне, но беше задържан от Тим Спарв, който получи жълт картон.

Мачът се поизнерви и до почивката имаше още няколко по-твърди влизания. Уелс държеше инициативата, но без да създава голови положения. Домакините пък бяха плътно прибрани в своята половина и чакаха грешки на съперника.
На почивката Бейл, който видимо не е във форма, отстъпи мястото си на Хари Уилсън. В 49-ата минута Йоел Похянпало подаде към непокрития Лео Вайсанен, но централният защитник не уцели вратата от около 4-5 метра.

Цялото второ полувреме беше равностойно и срещата отиваше към заслужено равенство, но уелсците измъкнаха трите точки в 80-ата минута. Гола вкара Кийфър Мур отблизо, засичайки центриране на Даниел Джеймс. По този начин "драконите" оглавиха класирането в групата преди домакинството на България, а на Финландия предстои гостуване на Ейре.