Флорида Пантърс преподписа с индианец

Защитникът Брейди Кийпър подписа договор за една година с отбора на Флорида от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), съобщават Пантърс. Кийпър е първият професионален хокеист от индианското племе кри, от което са останали малко над 8 хиляди човека, като 5 хиляди от тях живеят в резервата "Крос Лейк Фърст Нейшън".

Кийпър, на 24 години, дебютира при победата на Флорида с 5:2 срещу Отава на 28 март 2019. Той записа старт с положителен рейтинг +1 в рамките на 12 минути и 10 секунди на леда. В първия си мач от плейофите на 4 август Кийпър остана с отрицателен рейтинг -1 за 13:13 минути при загубата с 2:4 срещу Ню Йорк Айлъндърс.

Кийпър има общо 18 точки (6 гола, 12 асистенции) в 61 мача през този сезон в Американската хокейна лига за Спрингфилд.