Нант удържа победа с двама по-малко

Нант спечели домакинството си на Ним с 2:1, въпреки че завърши мача с 9 футболисти.

Тимът на Кристиан Гуркюф водеше с два гола на почивката. Жирото откри резултата в 11-ата минута, а Луза от дузпа удвои аванса на домакините в 27-ата минута. Ним се размина и с трети гол, след като вратарят Рейне отрази удар на Симон. Стражът на "канарчетата" Лафонт също се изяви през първата с двойно спасяване, като спря Денкей и Филипото.

Секунди след началото на второто полувреме Луза получи червен картон за грубо нарушение срещу Део. Ним успя да се възползва от численото си преимущество и намали на 2:1 в 57-ата минута, когато Ферат се разписа.

Нант хвърли всички сили в удържане на преднината си. Три минути преди края Фабио получи втори жълт картон и домакините останаха с 9 човека. Въпреки това те успяха да запазят аванса си и да стигнат до трите точки.

НАНТ - НИМ 2:1