Марибор изхвърча от Лига Европа

Отборът на Коулрейн поднесе една от сензациите на първия предварителен кръг на Лига Европа. Северноирландците отстраниха опитния евробоец Марибор, побеждавайки го в Словения след изпълнение на дузпи.

Гостите първи откриха резултата в мача чрез Лаури в 62-ата минута, но домакините бързо изравниха с гол на Ванчаш в 65-ата минута.

До края на редовното време обаче нямаше повече попадения и мачът отиде в продължения. Там Марибор си спечели дузпа в 105-ата минута, но Дервишевич пропусна от бялата точка.

В крайна сметка се стигна до изпълнение на дузпи, където северноирландците показаха по-здрави нерви и с 5:4 точни удара стигнаха до успеха и до класиране за втория предварителен кръг на турнира.