Рони О'Съливан ще участва в първата ранкинг Championship League

Световните шампиони по снукър през последните две години Рони О’Съливан и Джъд Тръмп са заявили участие в първото издание на турнира Championship League като част от ранкинг системата. Надпреварата досега имаше по-скоро тренировъчен характер, но тя маркира завръщането на спорта във Великобритания в условия на пандемия и придоби голяма популярност, което разреши увеличаване на наградния фонд на 328 хиляди паунда и ранкинг статут.

Рони О'Съливан: На 60 години ще стигна върха на възможностите си

От играчите в топ 16 на световната ранглиста само Дин Дзюнхуей няма да участва, а иначе схемата е увеличена на максималните 128 състезатели. Шампионатната лига ще се проведе в рамките на 21 дни през септември и октомври.

ПЪРВИ ЕТАП - 13-20 септември и 28 септември - 5 октомври

32 групи от по четирима играчи. Победителят от всяка група продължава напред

ВТОРИ ЕТАП - 26-29 октомври

32-мата победители се разпределят в нови осем групи по четирима, а победителят от всяка продължава напред.

ТРЕТИ ЕТАП - 30 октомври

Осемте победители са разпределени в нови две групи по четирима, а лидерите участват във финал във формат 5 от 9. С изключение на финала, всички останали мачове са 4 от 7.

Наградният фонд е разпределен на база класирането във всеки един етап, така че крайният победител ще прибере 33 хиляди паунда, а и ще си осигури място на турнира “Шампион на шампионите”.

Организаторите се похвалиха, че 600 хиляди зрители са гледали тазгодишното “пандемично” издание по британската телевизия ITV, над 1 милион в Китай и 2 700 000 по “Евроспорт”.