ПАОК и Цървена звезда продължават в Шампионската лига

Отборите на ПАОК и Цървена звезда се класираха за третия кръг от квалификациите в Шампионската лига след победи съответно над турския Бешикташ и албанския ФК Тирана.

В Солун ПАОК не даде никакъв шанс на Бешикташ на своя стадион "Тумба", като поведе набързо с 3:0 още през първото полувреме. С два гола се отличи Христос Дзолис (7, 24), а един добави Димитриос Пелкас (30). В 37-ата Кайл Ларин намали за Бешикташ, но това не стигна за обрат.

В Тирана пък Цървена звезда стигна до успеха с попадение на Томаане в 61-ата минута.ПАОК и Цървена звезда ще научат противниците си за следващия кръг в понеделник, когато ще се проведе жребия. Мачовете са на 15 и 16 септември.