Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Григор рестартира с отлична победа (видео)

Григор Димитров надигра с 6:3, 6:4 французина Юго Юмбер в мач от първия кръг на преместения от Синсинати в Ню Йорк "Мастърс" Western & Southern Open. Така хасковлията започна отлично участието си в първия си професионален турнир след избухването на пандемията от коронавирус. Шампионът от 2017 година Димитров е поставен под №14, като вече има две победи от две срещи срещу 22-годишния френски левичар. Първият успех на Димитров срещу 42-ия в ранглистата французин бе с 4:6, 6:1, 6:2 на "Мастърс"-а в Париж през миналата година.

ПЪРВИ СЕТ

Срещата започна с гейм, в който сервираше Григор и първата ни ракета го спечели на 30. Французинът отговори с гейм на нула, а при 1:1 и 30:40 хасковлията трябваше да отразява първия брейкпойнт в двубоя. Димитров се справи, заличи точката за пробив и набързо си взе гейма, оттегляйки се на първата почивка с аванс, макар и минимален, в резултата.
При 30:30 в четвъртия гейм Димитров показа изумителна игра в защита и в крайна сметка принуди съперника си да сбърка, сдобивайки се с първа точка за пробив. Юмбер я отрази, но малко след това Димитров отново имаше шанс за пробив. Последва двойна грешка на французина и това означаваше 3:1 за българина. С гейм на 30 Григор затвърди пробива и увеличи преднината си в резултата на 4:1. Юмбер прекъсна серията на противника си с гейм за 2:4, но Григор без особени трудности се доближи максимално до спечелването на първата част, правйеки резултата 5:2. Григор продължаваше да сервира уверено и с 6:3 спечели първия си сет след рестарта на сезона в ATP тура.
Григор Димитров тренира и с футболна топка (видео)

ВТОРИ СЕТ

В първите три гейма на втория сет пробиви нямаше, като и двамата печелеха относително лесно подаванията си, без да позволяват да се стига до усложнения. Този път Юмбер бе първият сервиращ и първата почивка в тази част дойде при лек аванс от 2:1 за французина. Най-слабият сервис-гейм на Григор от началото на мача обаче даде възможност на Юмбер да реализира пробив в четвъртия гейм - 3:1. Това не притесни Димитров, който си извоюва две поредни точки за рибрейк при 15:40 в петия гейм. Юмбер първоначално се пребори за 40:40, но Димитров все пак продължи да оказва натиск и успя да осъществи връщане на пробива.
Равенството 3:3 не закъсня, а не след дълго Григор излезе и напред с пробив в резултата. Димитров реализира брейк в седмия гейм, а след това го затвърди и след серия от 4 поредни спечелени гейма поведе с 5:3. Левичарят от Франция взе глътка въздух с гейм на нула, но секунди по-късно Григор сложи точка на спора, като бе безпощаден в подаването си и си осигури среща във втория кръг с унгарския квалификант Мартон Фучович. Последният победи на старта друг квалификант - словака Норберт Гомбос, с 6:3, 6:4. Димитров и Фучович не са играли помежду си досега.