Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Дузпи спасиха бившия тим на Божинов (видео)

Пескара запази мястото си в Серия "Б" след драматичен развой на реванша от плейаута срещу Перуджа. Крайният победител беше определен след изпълнение на дузпи, при които по-точни бяха доскорошните съотборници на Валери Божинов.

Пескара спечели първия мач с 2:1, а снощи отстъпи като гост със същия резултат. "Делфините" поведоха с гол на Мануел Пучарели в 15-ата минута, но много скоро Кристиан Куан изравни, а в 40-ата минута Федерико Мелкиори вкара второ попадение за Перуджа.

След почивката нови голове не паднаха и двубоят отиде в продължения. В тях не се случи нищо интересно и се стигна до дузпи. За Пескара пропусна само Кристиан Галано, а за Перуджа неточни бяха Кристиан Буонаюто и Пиетро Йемело.
В неделя е първият мач от финалния плейоф за влизане в Серия "А". В него съперници са Специя на Андрей Гълъбинов и Фрозиноне.