Кротоне се завърна в Серия "А", Специя на Гълъбинов ще разчита на плейофите

Кротоне разгроми с 5:1 изпадналия Ливорно и два кръга преди края на сезона спечели промоция за Серия "А". Бившият отбор на Александър Тонев е недостижим на второто място и последва Беневенто, който отдавна си осигури място в елита на италианския футбол.

Кротоне ще играе едва за трети път сред най-добрите. През сезон 2016/17 тимът направи силен финален спринт под ръководството на Давиде Никола и се спаси, но година по-късно финишира на 18-а позиция и се върна в Серия "Б".
Мачът на стадион "Армандо Пики" започна с изненадващ гол на Матия Тровато за Ливорно, но само за 9 минути между 31-ата и 40-ата гостите вкараха три безответни попадения, дело на Николо Дзанелато, Сими и Алберто Джербо.

През второто полувреме Салваторе Молина и Сими (от дузпа) довършиха Ливорно, който е последен в класирането с едва 21 точки и е в серия от 6 загуби.
Голямата радост за Кротоне стана възможна и благодарение на нулевото равенство на Специя срещу Кремонезе. Тимът на Андрей Гълъбинов, който не игра заради травма, не можа да преодолее домакините, борещи се за оцеляването си в дивизията. Специя е на трето място и със сигурност ще участва в плейофите за последната свободна квота за Серия "А".

След края на мачовете футболистите на Кротоне можеха да празнуват, а ветеранът Макси Гомес не пропусна да сподели в социалните мрежи снимки и видеа от еуфорията.