Сблъсъкът на титаните Байерн и Барселона пряко по MAX Sport 3

Шампионската лига навлезе в заключителната фаза на настоящия, значително по-различен, сезон. Четвъртфиналите, полуфиналите и финалът на турнира ще се изиграят в португалската столица Лисабон, а директните елиминации ще са в само един мач. Финалната част от надпреварата вече предложи истинска драма, като в първия четвъртфинал Пари Сен Жермен надделя с 2:1, с два гола в последните минути, срещу Аталанта. Този двубой бе предаван пряко по MAX Sport 3.

Сега, отново по MAX Sport 3, зрителите ще имат възможността да се насладят и на безспорно най-интригуващия сблъсък от четвъртфиналите на турнира, който ще противопостави два от грандовете на Европа - Байерн и Барселона. Срещата е в петък, на 14 август, от 22:00 часа на „Ещадио да Луж“.

Байерн излиза като отбора с повече самочувствие, след като спечели титлата в Германия, докато Барселона изпусна трофея в Ла Лига в последните кръгове на испанския шампионат. Каталунците обаче имат предимството, че испанското първенство приключи с почти месец след Бундеслигата и се предполага, че не са изгубили игрова практика. Двата отбора все пак влизат в мача, след като се наложи през миналата седмица да изиграят и „висящите“ си осминафинали реванши в Шампионската лига. В мач без особено значение Байерн спечели с 4:1 срещу Челси и продължи напред с общ резултат 7:1, докато на „Камп Ноу“ Барса победи с 3:1 Наполи и се класира с общото 4:2.

Историята на сблъсъците между двата отбора също дава превес на баварците. Двата отбора имат 10 мача помежду си в Европа, като Байерн е спечелил 6, наравно са завършили 2, а победите за Барселона са 2.

В следващия етап победителят от двубоя ще се изправи срещу спечелилия четвъртфинала Манчестър Сити – Олимпик Лион. Кой обаче ще достигне до полуфиналите, Байерн или Барселона? Ще стане ясно в прякото предаване на двубоя по MAX Sport 3  в петък от 22:00 часа.

Уикендът програмата на MAX Sport ще предложи и изключително бойно зрелище. В неделя сутрин ще се разиграе титлата в тежка категория на UFC. В трети пореден сблъсък помежду си ще се изправят Стипе Миочич и Даниел Кормие. През 2018-а Кормие свали Миочич от трона в тежка категория, но през 2019-а ролите се размениха и Миочич на свой ред нокаутира Кормие. Трилогията завършва тази седмица в Лас Вегас, а битката ще бъде предавана пряко по MAX Sport 2 на 16 август от 05:00 часа.