Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Селтик с неочаквана грешка, Рейнджърс с аванс

Селтик допусна грешка още във втория кръг на шотландското първенство. "Детелините" стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Килмарнък.

Райън Кристи откри резултата в полза на Селтик още в 11-ата минута след удар от пряк свободен удар. Крис Бърк изравни от дузпа в 24-ата минута, след като Жулиен събори Кабамба в наказателното поле. Отборът на Нийл Ленън владееше топката в големи периоди, а Кили бе опасен на контраатаки, но головите положения бяха рядкост през второто полувреме.

Рейнджърс нямаше такива проблеми и спечели с 3:0 домакинството си на Сейнт Мирън. Афредо Морелос се разписа за първи път от февруари. Колумбиецът вкара два гола през второто полувреме. Отборът на Стивън Джерард поведе след автогол на Макарти в 23-ата минута.
Голмайсторът на Рейнджърс от миналия сезон Морелос прекъсна головата си суша, причина за която според мениджъра на тима са спекулациите относно бъдещето му. Към 24-годишния нападател има интерес от редица европейски отбори.