Новият сезон в ШЛ започна преди края на стария

Началото на сезон 2020/21 в Шампионската лига беше поставено днес с първия мач от предварителните кръгове. В него първенецът на Северна Ирландия Линфийлд надви с 2:0 този на Сан Марино - Тре Фиори, с което продължава напред. Победителят се определя само в една среща на неутрален терен - в случая в Нион (Швейцария), каквото е новото правило заради пандемията.

Интересното е, че битката в новата кампания на турнира стартира преди края на тази от предишния, където тази вечер ще се изиграят последните два реванша от осминафиналната фаза.

Линфийлд имаше огромно превъзходство, но стигна до успеха с попадения чак в последните 20 минути - и двете реализирани от резерви. В 71-вата точен беше Бастиен Хери, а в 84-ата се разписа и Кристи Манзинга. Две минути след втория гол футболист на Тре Фиори получи червен картон.

Квалификациите в Лига Европа пък стартират на 20 август.

ТРЕ ФИОРИ - ЛИНФИЙЛД 0:2