Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Гленторан спечели Купата на Северна Ирландия и ще играе в Лига Европа

Гленторан спечели Купата на Северна Ирландия след успех с 2:1 след продължения на финала над Балимена Юнайтед. Това е 23-и трофей за зелено-черните от Източен Белфаст, но по-важното за тима е, че сложи край на сушата от 5 години без трофей.

Последното им отличие беше отново купата на страната през 2015-а година. Победното попадение беше дело на Роби Макдайд в 115-ата минута, който засече центриране на Киърън О'Конър.

Пол O'Нийл даде аванс на зелените преди почивката, но през втората част при една от малкото атаки на Балимена равенството беше възстановено от Кадеър Фрайъл. За капитана на Гленс Маркъс Кейн трофеят беше по-специален, защото идва седем месеца след като загуби малкото си дете Хари.