Тотнъм се класира за Лига Европа (видео)

Тотнъм си осигури участие в следващото издание на Лига Европа. Отборът на Жозе Моуриньо завърши 1:1 при гостуването си на Кристъл Палас. Въпреки това изпревари Уувърхамптън, който загуби от Челси, тъй като е с по-добра голова разлика и завърши на шесто място в крайното класиране. Хари Кейн откри резултата в 13-ата минута, а Джефри Шлуп изравни в началото на второто полувреме.

Тимът на Рой Ходжсън спря серия от седем поредни загуби и завърши на 14-то място. "Орлите" рано си осигуриха оставане във Висшата лига и след това представянето им бе далеч от нужното ниво. Те завършиха сезона с 31 отбелязани гола, което е второто най-слабо постижение след това на последния Норич.
Моуриньо трябва да е доволен от крайното класиране и бъдещото участие в Европа, тъй като "шпорите" бяха 14-ти, когато той пое отбора през ноември.