НК Целе спечели първа титла на Словения

НК Целе спечели за първи път в историята си титлата в първенството на Словения по футбол. "Синьо-жълтите" завършиха 2:2 срещу гостуващия Олимпия (Любляна) в последния 36-и кръг от надпреварата и си осигуриха първото място в класирането с 69 точки.

Олимпия (Любляна), който беше лидер през голяма част от сезона, се провали с лоша серия в края на кампанията. Възпитаниците на хърватския спец Дино Скендер взеха само 2 точки от последните си четири мача и в крайна сметка останаха с бронзовите медали с 67 точки, след като бяха изпреварени и от миналогодишния шампион Марибор, който в последния кръг спечели с 4:1 като гост на Алуминий.

Двата състава завършиха с равен актив, но Марибор взе среброто заради предимство в преките двубои.
Мура, който в края на юни спечели националната купа, остана четвърти с 56 точки.
Рудар Велене изпадна във втора лига, след като не успя да запише нито една победа през сезона и завърши с 12 точки, а предпоследният Триглав ще играе бараж за място в елита срещу втория от втория ешалон Горица.