За пети пореден път: Рома и Интер не излъчиха победител (видео)

Отборите на Рома и Интер завършиха наравно 2:2 на “Олимпико” в късния мач от неделната програма на 34-ия кръг в Серия “А”. Стефан де Фрай (15') даде аванс на гостите, които обаче претърпяха пълен обрат след голове на Леонардо Спинацола (45+1') и Хенрих Мхитарян (57'). Попадение от дузпа на Ромелу Лукаку (88') доведе до равния резултат в двубоя. Това е пето поредно реми в срещите между "вълците" и "нерадзурите". Нещо, което се случва за първи път в тяхното съперничество.

Пауло Фонсека не бе направил нито една промяна в своя състав след победата над Верона. Така схемата на игра отново бе 3-4-2-1 с Един Джеко на върха на атаката, а Мхитарян и Лоренцо Пелегрини му помагаха от по-задни позиции. Антонио Конте, както обикновено, бе направил няколко ротации. Така Андреа Ранокия бе отстъпил мястото си на Милан Шкриняр. В по-предни позиции имаше две промени. Кристиан Ериксен и Кристиано Бираги отсъстваха, но титуляри бяха Николо Барела и Ашли Йънг. Атаката пък отново бе поверена на Алексис Санчес и Лаутаро Мартинес.

В 9-ата минута Самир Ханданович увисна при центриране от корнер, но ударът с глава на Джанлука Манчини мина покрай вратата. В 15-ата "нерадзурите" бяха по-съобразителни при свое изпълнение на ъглов удар и така Де Фрай откри резултата с глава. Това беше попадение номер 500 в съперничеството между двата отбора в италианския елит, което е и най-головото в него. В 28-ата Марсело Брозович пропусна да се разпише от близка дистанция.
В добавеното време на първата част Александър Коларов отне топката от Лаутаро и започна контраатака за домакините. Спинацола нанесе удар, който мина покрай Ханданович, а Де Фрай само добута топката в своята врата за 1:1. Съдията разгледа ситуацията чрез ВАР, за да прецени дали Коларов е фаулирал аржентинеца, но реши да признае попадението.
В 49-ата минута Ханданович спаси удар от малък ъгъл на Жордан Верету. В 54-ата Лаутаро се разписа, но голът не беше зачетен поради засада. В 57-ата Джеко проби в противниковото наказателно поле, а защитата на "нерадзурите" не се намеси добре, което даде шанс на Мхитарян да шутира пред погледа на босненеца и да направи обрата пълен.
Както изглеждаше, че гостите няма да успеят да вкарат нов гол, те все пак успяха да го сторят в 88-ата минута, когато резервата Лукаку беше точен от дузпа. Виновник за нея беше Спинацола, който вместо да изчисти топката от наказателното поле, изрита Виктор Моузес, а съдията посочи бялата точка. С този гол пък белгиецът стана първият играч с 13 попадения в гостувания в дебютния си сезон в Калчото. Така двата тима отново не успяха да определят кой е по-добрият в директен мач помежду си.
Със спечелената точка Интер събра общо 72 и излезе на второ място в класирането, изоставайки на пет от лидера Ювентус преди мача му срещу четвъртия Лацио, който при победа, ще се изравни с "нерадзурите". Рома пък остава на петата позиция с 58 пункта, но вече е само с два повече от Наполи и Милан.
РОМА - ИНТЕР 2:2

0:1 Де Фрай (15')
1:1 Спинацола (45+1')
2:1 Мхитарян (57')
2:2 Лукаку (88 д.)