Рома писа "шестица" на СПАЛ, Дзаниоло бележи в стил "Меси" (видео)

Експерименталният състав на Рома за гостуването на СПАЛ 2013 се оказа достатъчно силен, за да съкруши домакините с 6:1. Два гола на Бруно Перес и по един на Никола Калинич, Карлес Перес, Александър Коларов и Николо Дзаниоло осигуриха най-убедителната победа на "вълците" през сезона. За СПАЛ вкара Алберто Чери, но отборът от Ферара загуби за шести пореден път и показа защо е на дъното в класирането и ще се завърне в Серия "Б".

В последните си 5 мача "джалоросите" спечелиха 13 от възможни 15 точки. Толкова в този период има и другият отбор във форма - Милан. Рома измести именно "росонерите", за да се върне на петото място в класирането.
Пауло Фонсека даде почивка на някои от звездите, начело с Един Джеко, Хенрих Мхитарян и Жордан Верету, но офанзивният стил на тима не пострада. Резултата откри Калинич в 10-ата минута с добавка отблизо, но в средата на полувремето домакините успяха да изравнят. Точен беше Алберто Чери след центриране на Мирко Валдифиори.
В 38-ата минута Карлес Перес измъкна топката пред наказателното поле на СПАЛ и с хубав диагонален изстрел преодоля вратаря Карло Летица. Попадението беше първо за юношата на Барселона с екипа на Рома.
Веднага след старта на второто полувреме "вълците" стигнаха до четвърти гол. Отбеляза го Коларов по познатия за него начин - с мощен шут с левия крак, оказал се неспасяем за стража на домакините. В 52-ата минута Бруно Перес се оказа непокрит в наказателното поле и опъна мрежата.
5:1 направи отново бразилецът в 75-ата минута. Защитата на СПАЛ и този път му остави пространство, а последвалият фалцов удар нямаше как да бъде спасен от Летица. Най-красивият момент в двубоя дойде в добавеното време, когато Дзанило тръгна от собствената половина, надбяга няколко футболисти на домакините и с брилянтен шут оформи разгрома.