Реал Мадрид прекъсна серията си за финал, Леганес се размина с чудото (видео + галерия)

Испанският шампион Реал Мадрид завърши участието си в Ла Лига с равенство 2:2 при гостуването си на Леганес в среща от последния кръг. “Лос бланкос” си бяха подсигурили титлата предния кръг, но не успяха в опита си за 11-а поредна победа. “Краставичарите” от мадридското предградие на два пъти изравняваха и в края пропуснаха отлични възможности. Тимът на Хавиер Агире щеше да запази мястото си в Ла Лига при победа, но не успя да я постигне и потъва в Сегунда въпреки героичното представяне.

Новите шампиони излязоха в атака с Марко Асенсио, Карим Бензема и Винисиус Жуниор. Лукас Васкес застана на десния бек, а Едер Милитао придружаваше Серхио Рамос в центъра на защитата.
Срещата на “Бутарке” започна с шампионски шпалир. Футболистите на Зинедин Зидан бяха посрещнати с аплодисменти след завоюваната титла.
В шестата минута Феде Валверде изстреля силно топката от 25 метра, но вратарят Иван Куеяр плонжира и изби. В деветата Иско центрира от статично положение и капитанът Серхио Рамос реализира поредния си гол, реализирайки с глава от 12 метра - 0:1. Рамос вкара шестия си гол след паузата, точно толкова вкара и Лионел Меси.
"Лос пепинерос" отвърнаха с удар на Брайън Хил в 14-ата минута - топкаат беше уловена от вратаря Алфонс Ареола. В 18-ата Бензема изстреля топката над гредата. В 36-ата минута Каземиро закъсня и извърши нарушение на ръба на наказателното поле. Опасният пряк свободен удар не донесе попадения, а отклонена топка от стената.
В добавеното време на първата част шампионите получиха гол. Лукас Васкес допусна топка зад гърба си, Брайън Хил се вмъкна в наказателното поле, овладя и от малък ъгъл стреля между краката на вратаря Ареола - 1:1.
На почивката Зидан замени голмайстора Серхио Рамос и пусна Начо Фернандес. В 54-ата домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Иско овладя и по фамозен начин изработи голово подаване за Асенсио. Малагийският халф се обърна и с външен фалц изведе своя съотборник. Асенсио нямаше проблеми да реализира сам срещу вратаря за 1:2.
В 61-ата Зидан извади своя централен нападател Бензема и пусна Лука Йович. Иско продължаваше да играе силно и да впечатлява с прекрасна техника. Домакините опитваха да отвърнат и нерядко атакуваха остро.
В 78-ата "бяло-сините" успяха да изравнят. След акция отляво резервата Асиле овладя пред погледа на Милитао и отбеляза от седем метра - 2:2. Това даде крилe на домакините. В следващата минута Авилес получи чудесна топка на втората греда, но не я уцели добре. В 84-ата топката беше отклонена от първа греда към Авилес, след което играчът на Лега Авилес насочи неточно от перфектна позиция. Повторенията показаха, че Лука Йович играе с ръка, но неумишлено. Съдията изчака консултация с ВАР и в крайна сметка решението беше, че няма дузпа. До края Лега продължи да атакува опасно, но така и не успя да вкара нов гол.
Реал Мадрид завърши участието си в Ла Лига, а на 7 август е големият мач с Манчестър Сити от 1/8-финалите в Шампионската лига.