Челси победи Ман Юнайтед от четвъртия опит и ще играе на финал с Арсенал (видео)

Челси заслужено се класира на финала за ФА Къп, след като победи с 3:1 Манчестър Юнайтед на "Уембли". Тимът на Франк Лампард ще спори за трофея с лондонския си съперник Арсенал, който вчера елиминира Манчестър Сити в другия полуфинален сблъсък. Преди малко повече от година двата отбора се срещнаха на финала в Лига Европа, където Челси триумфира. След като три пъти през този сезон "сините от Лондон" бяха побеждавани от Манчестър Юнайтед, днес тимът на Франк Лампард заслужи напълно успеха си. Оливие Жиру и Мейсън Маунт се разписаха в края на първото и началото на второто полувреме, като голяма вина за тези попадения имаше Давид Де Хеа, който не се намесваше никак добре. Хари Магуайър довърши своя отбор с автогол в 74-тата минута. Бруно Фернандеш вкара почетното попадение на Юнайтед, след като бе точен от дузпа пет минути преди края.

Оле Гунар Солскяер бе направил цели пет промени в своя стартов състав. Брендън Уилямс, Ерик Байи, Неманя Матич, Фред и Даниел Джеймс стартираха. Мениджърът на Юнайтед промени и схемата - "червените дяволи" излязоха във формация с трима централни бранители. Пол Погба, Мейсън Грийнууд и Антони Марсиал останаха на пейката за началото.

Три бяха промените в 11-те на Франк Лампард. Вили Кабайеро започна на вратата. Мейсън Маунт и Рийс Джемс стартираха на местата на Рубен Лофтъс-Чийк и Кристиан Пулишич.
Челси започна по-добре и създаде две нелоши възможности в първия 1/4 час. Де Хеа изби удар от 25 метра на Рийс Джеймс, а малко по-късно Алонсо бе оставен да стреля с глава от шест метра, но топката премина над напречната греда. "Червените дяволи" бяха затруднени от пресата на съперника и изпитваха трудности да изнасят топката - нещо, което видяхме няколко пъти в последните им няколко мача.

В 32-рата минута Юнайтед регистрира и първия си точен удар. Бруно Фернандеш стреля добре от фаул, но Кабайеро бе на мястото си и изчисти в корнер.
Зума нанесе още един опасен, но неточен удар с глава за Челси.
В самия край на първата част се получи тежък сблъсък, при който Байи и Магуайър удариха взаимно главите си и трябваше няколко минути да получават помощ. Най-скъпият защитник бе превързан и продължи, докато Байи бе заменен от Антони Марсиал. Това промени и схемата на тима на Солскяер, който вече заигра с 4-3-3.
В осмата минута на добавеното време на първата част играчите в червено претендираха за дузпа, след като Зума закачи крака на Марсиал на границата на наказателното поле. Бранителят направи това в момента, в който изчистваше топката. Майк Дийн обаче не отсъди нарушение.

Три минути след това Челси поведе. Аспиликуета центрира много добре отдясно, а Жиру изпревари Линдельоф и засече от няколко метра. Де Хеа не успя да се намеси добре, топката мина под тялото му и влезе във вратата.
В самото начало на второто полувреме Челси удвои преднината си след груба грешка на Давид Де Хеа, който не успя да улови топката след един удар на Мейсън Маунт по земя от 25 метра.
Юнайтед имаше възможност бързо да се върне в мача, но удар на Рашфорд по диагонала рикошира в далечната греда. Малко след това в игра за "червените дяволи" се появи Пол Погба, който замени Фред. Гийнууд също влезе на мястото на Джеймс.
В 58-ата минута Де Хеа за първи път днес напомни за класата си, след като се разтегна максимално и изби много опасен удар на Жиру, след който топката рикошира в Матич.
В 65-ата минута Магуайър пропусна добра възможност с глава след центриране от корнер през вратата на Кабайеро, който не излезе добре. Топката обаче премина встрани от целта.
В 74-ата минута всичко приключи, след като Хари Магуйър засече с собствената си врата остро центриране на Алонсо отляво. Рюдигер също бе там и опита да засече, но в крайна сметка попадението бе  записано като автогол на централния бранител.

В 85-ата минута Бруно Фернандеш вкара почетния гол за Манчестър Юнайтед, след като реализира петата си дузпа в Англия. Тя бе отсъдена за нарушение на Хъдсън-Одой срещу Марсиал. Попадението е девето за португалеца с екипа на "червените дяволи".