Дженоа надви последния с голове на ветерани и изплува от опасната зона (видео)

Отборът на Дженоа постигна важна победа с 2:0 при домакинството си на СПАЛ 2013 от 32-ия кръг на Серия “А”.

В 24-ата минута ветеранът Горан Пандев откри резултата с удар по земя в далечния ъгъл на вратата. Асистиралият му за гола Яго Фалке обаче пропусна да се разпише от дузпа в 37-ата минута, след като Карло Летица спаси изпълнението му от бялата точка. Все пак “грифоните” стигнаха до втори гол в 54-ата минута, когато 34-годишният Ласе Шьоне оформи крайното 2:0 от пряк свободен удар.

Така Дженоа събра 30 точки и се изкачи на 17-ото място в класирането, излизайки от зоната на изпадащите. СПАЛ пък остава на последната позиция с актив от 19 пункта.