Волейболните прийоми на Еспаньол донесоха поредна загуба (видео)

Изпадналият вече тим на Еспаньол регистрира седма поредна загуба в Ла Лига, след като отстъпи с 0:2 на Ейбар като домакин в среща от 36-ия кръг. Успехът е изключително важен за гостуващия тим, който се бори за оцеляване. Липсата на настроение сред каталунците доведе до 22-ото им поражение през шампионата.

И двата гола паднаха след дузпи, отсъдени за игра с ръце, като при втория се наложи топката да бъде довкарана. Първо, в 25-ата минута Виктор Гомес използва ръката си, след което Еду Експозито беше точен от бялата точка. Десетина минути по-късно Бернардо също размаха ръце и докосна кълбото, заради което реферът отсъди втори наказателен удар. Експозито изпълни и този път, но вратарят спаси. При добавката обаче халфът на Ейбар беше точен за 2:0.

Малко по-късно Джонатан Кайери уцели греда, пропускайки да намали пасива на Еспаньол.