Еспаньол гледа към Сегунда след обрат (видео)

Отборът на Реал Сосиедад надви гостуващия Еспаньол с 2:1 в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Пет кръга преди края каталунците са на цели 10 точки от спасителния бряг и шансовете им за оцеляване за илюзорни. Тази вечер в Сан Себастиан Еспаньол поведе през първото полувреме, но след почивката допусна обрат. Баските взеха ценна победа в борбата си за Европа, прекъсвайки серия от четири поредни поражения.

В петата минута Вилиан Жозе опъна мрежата, но попадението беше отменено след намеса на ВАР. Видеоповторенията показаха, че има тънка засада. В десетата Давид Лопес вкара за барселонския тим. След корнер футболистът на “папагалчетата” стреля с глава от първа греда към близкия ъгъл - 0:1. В 30-ата “чури урдин” удариха греда след корнер при насочване от Диего Йоренте.

В 56-ата Микел Мерино центрира прекрасно, Микел Оярсабал подаде в малкото наказателно поле за Вилиан Жозе, който чукна в мрежата - 1:1. В 79-ата Начо Монреал имаше шанс, но не беше докрай прецизен и Диего Лопес улови. “Чури урдин” натиснаха през второто полувреме и заслужено направиха пълен обрат. Оярсабал не успя да овладее, но пък укроти топката за Алексадър Исак, който реализира за 2:1.