Бензема "в обувките на Гути" вдигна Реал Мадрид с 2 точки над Барса (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели с 1:0 гостуването си на последния Еспаньол в среща от 32-рия кръг на Ла Лига. Каземиро реализира в 45-ата минута след страхотна асистенция на Карим Бензема с пета, напомняща на прословутия голов пас с пета на Гути към Бензема. С успеха Реал Мадрид взе преднина от две точки пред Барселона и така до края на шампионата може да си позволи едно равенство и пак да вземе титлата.

Зинедин Зидан продължи с ротациите и пусна Иско като трети футболист с офанзивна роля заедно с Карим Бензема и Еден Азар. Феде Валверде отново започна вместо Лука Модрич. Барселонският тим заложи на 4-4-2 с Ву Лей и Раул Де Тамудо в атака.
Каталуниците, ръководени от новия си треньор Руфете, започнаха нахъсано. Още в стартовата минута дойде първият точен удар, след като Адриан Ембарба стреля безопасно за Тибо Куртоа. В третата минута Ву Лей се измъкна при съмнителна ситуация за засада, напредна отдясно и центрира към Сержи Дардер. Халфът на “папагалчетата” стреля от чудесна позиция, но прекрасното заставане на Дани Карвахал спря удара.
В осмата минута Каземиро можеше да реализира зрелищно попадение с шут зад центъра. Той видя излезлия напред Диего Лопес и почти успя да го прехвърли, но стражът протегна ръка и се справи. В десетата защитата на “бланкиблаус” не беше подготвена за центриране на втора греда, Каземиро нанесе удар, а Рамос игра с топката на метър от голлинията, ала не успя да я насочи точно и тя мина над гредата. Три минути по-късно и Каземиро се сдоби с възможност свободен да стреля с глава, но също беше изненадан.
В 20-ата Куртоа показа, че внимава и съумя да избие топката след коварно отклоняване с глава от защитника Бернардо Еспиноса. В 24-ата Каземиро много добре видя захождащия Иско. Малагийският халф излизаше зад гърна на бранител към наказателното поле, но топката тупна и той не успя да я застигне. В рамките на същата минута Ву Лей получи великолепен шанс, устреми се очи в очи с вратаря и шутира опасно над гредата.
В 27-ата барселонският тим изгради нова силна атака на висока скорост. Ву Лей падна след сблъсък с Рамос, който беше подминат от съдията. В 31-ата Рамос стреля с глава в ръцете на Диего Лопес, а повтренията показаха, че по-скоро има засада. В 34-ата Бензема навлезе в наказателното поле, финтира защитник и стреля коварно под гредата - вратарят Диего Лопес успя да избие с мъка.
В 44-ата Диего Лопес "увисна" при центриране на втора греда, там Каземиро и Бензема се бориха, получи се суматоха  в крайна сметка Диего Лопес изби. Имаше съмнения за дузпа срещу Бензема, но съдията не получи сигнал от ВАР. В 45-ата минута по стара традиция Реал Мадрид реализира. Защитата на Еспаньол отново се огъна при диагонално подаване. а Бензема брилянтно подаде с пета за връхлитащия Каземиро, който отблизо вкара за 0:1.
Второто полувреме започна с точен удар на Ву Лей. Китаецът не успя да й придаде сила и Куртоа се справи. След почивката гостите от “Сантиаго Бернабеу” се чувстваха доста по-комфортно. Нямаше ги острите нападения на домакините. В 66-ата Раул Де Томас изпробва бдителността на Куртоа. Минута по-късно Педроса много болезнено стъпи върху ахилеса на Дани Карвахал и получи само жълт картон.
В края домакините опитаха да стигнат до точка, но им липсваше класа в предни позиции. Второто полувреме беше доста протяжно и скучновато. В последните секунди Марсело за мъничко не си отбеляза автогол и така победата отида в тима от Мадрид.