Бившият тим на Хичо не затрудни Краснодар (видео)

След равенството с Ростов и двете последователни загуби от Зенит и Рубин, Краснодар най-после постигна победа, с която се върна на третото място в РПЛ и се доближи на две точки от втория Локомотив (Москва). Успехът с 3:0 срещу Урал дойде неочаквано лесно, Попаденията бяха дело на Маркус Берг, Мануел Фернандеш и Реми Кабела.

Шведският ветеран Берг откри резултата в 14-ата минута с глава, след като продължи пътя на топката след удар от фаул на Даниил Уткин. Гостите отговориха с хубава атака, при която Ерик Бикфалви подаде на Михал Кухарчик, но той стреля в аут.
Гостите имаха още няколко добри комбинации, но рядко стигаха до изстрели към вратата на Матвей Сафонов. След почивката Краснодар вдигна оборотите и вкара втори гол. Негов автор стана Мануел Фернандеш след поредица от рикошети и мощен шут под гредата.

Tочка на спора сложи Реми Кабела, който доскоро лекуваше травма. Франузинът реализира дузпа в стил "Паненка" в 82-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Николай Золотов срещу Вандерсон.
Краснодар има 48 точки, а в последните два кръга му предстоят гостуване на Криля Советов и домакинство на Ахмат.

Урал е на 8-о място в таблицата и ще завърши сезона с мачове срещу Арсенал (Тула) и Локомотив (Москва).