Урал шокира Динамо с късен гол

Гол в добавеното време донесе победата с 2:1 на Урал над Динамо Москва в двубой от 27-ия кръг на Премиер лигата, игран на стадиона в Екатеринбург. Резултатът беше открит в средата на първото полувреме, когато домакините поведоха чрез Отман Ел Кабир.

Гостите се върнаха в мача в 31-ата минута, когато Роман Емелянов си наниза нелеп автогол. Във втората минута на добавеното време Павел Погребняк донесе победата на Урал, който събра 35 точки и се изкачи на седмата позиция. Динамо остана девети с 32.

"Поздравявам феновете и отбора с победата. С голям труд победихме основен съперник в борбата за шестото място. Те продължават да ни дишат във врата. Главната ни цел обаче остава Купата на Русия", коментира героят за Урал Погребняк.