100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Криля Советов и Краснодар с равенство, от което никой не е доволен (видео)

Криля Советов и Краснодар не се победиха в двубой от предпоследния 29-и кръг на руската Премиер лига. Домакините останаха на 15-ото място и много задачата им да се спасят от изпадане се усложни максимално. Краснодар пък е трети, но пропусна да настигне по точки втория Локомотив (Москва) в спора за директна квота за Шампионската лига.

Важността на мача направи и двата отбора подчертано предпазливи в началните миунти, макар да бе видно, че гостите разполагат с повече класа. Първата опасна ситуация обаче беше пред вратата на "биковете". Артьом Тимофеев центрира много добре към връхлитащия Деян Радонич, но той стреля в аут. В 28-ата минута стражът на Криля Советов Евгений Фролов се размина с топката, но Никита Чичерин го подсигури и изби пред погледа на Кристофер Олсон.
В 31-ата минута Максим Глушенков отправи опасен удар, с който Матвей Сафонов се справи. В самия край на полувремето комбинация между двамата шведи в Краснодар можеше да завърши с гол. Маркус Берг се пребори за топката в наказателното поле и подаде на Олсон, който стреля силно, но Фролов внимаваше.

След почивката гостите постепенно взеха инициативата. В 48-ата минута Олсон подаде на Сергей Петров, но той шутира високо над вратата. В 54-ата Уткин опита да се разпише от пряк свободен удар, но не сполучи. Самарци отговориха с опасна контра, при която Антон Зинковский не подаде на свой съотборник, а завърши атаката сам и сгреши.

В 66-ата минута Глушенков се измъкна от защитата на Краснодар и вкара гол, но след намесата на ВАР попадението беше отменено заради засада. В края на двубоя стана много интересно. И преди двете врати имаше по няколко стопроцентови положения, но нито едно от тях не се превърна в гол.
Краснодар има още два мача до края на сезона - домакинство на Ахмат и отложения двубой с Динамо (Москва). Съдбата на Криля Советов ще реши в срещата със Сочи, но дори и победа може да не свърши работа на самарци, ако техните конкуренти спечелят мачовете си.