ЦСКА и Миньор на държавни финали при юношите U20

ЦСКА и Миньор (Перник) се класираха за финали на държавното първенство  по волейбол за юноши под 20 години. Двата тима завършиха съответно на първото и второто място в таблицата след заключителния турнир, който се проведе в столичната зала „Васил Симов“.

Надпреварата бе с участието на „червените“, перничани и Марек Юнион-Ивкони (Дупница). Трите тима играха за две квоти за държавните финали за тази вързаст.

В последния състезателен ден ЦСКА победи в драматичен двубой връстниците и от Дупница с 3:2 гейма. Волейболистите от столичния клуб започнаха силно и поведоха в срещата, но последваха два гейма в полза на тима от Югозапада.

Решителната четвърта част протече под диктовката на "червените" и двубоят влезе в тайбрек. Там те отново доминираха и се поздравиха с крайния успех, приключвайки на първото място в класирането.

Марек отпадна от по-нататъшната битка.

Държавните финали за юноши под 20 години ще се проведат от 15 до 19 юли в бургаската зала „Младост“ с участието на осем отбора - ЦСКА, Миньор, Славия, Левски София, Пирин (Разлог), Черно море (Варна), Хебър (Пазарджик) и Дея Спорт.