Варди с гол номер 100, Лестър с първа победа от март (видео)

Нападателят на Лестър Джейми Варди отбеляза своя гол номер 100 във Висшата лига. Нападателят стигна до постижението в 77-ата минута на двубоя срещу Кристъл Палас. Тогава той удвои аванса на "лисиците", а в края се разписа още веднъж. Срещата завърши 3:0 за домакините от Лестър. Келеши Ихеаначо откри резултата в началото на първото полувреме.

За тима на Брендън Роджърс това бе първа победа след подновяването на първенството. С нея те запазиха третото място в класирането, но Челси и Манчестър Юнайтед вече са много близо в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига.
През първата част защитникът Джъстин Джеймс нацели гредата след силен удар. Това обаче бе единствената по-интересна ситуация за отбелязване. След почивката Лестър вдигна оборотите и в 49-ата минута Ихеаначо откри резултата след прекрасно подаване на Тилеманс.
Към края на срещата дойдоха минутите на Варди. Той отбеляза 100-ия си гол във Висшата лига след отлична работа на Харви Барнс, който открадна топката и му я поднесе пред вратата. Второто му попадение бе типично за него, като той надбяга защитата и парти топката покрай вратаря.
След отлична форма през изминалата година и 17 гола в 19 мача, преди днишния двубой Варди се разписа само два пъти от началото на 2020 г. Със своите 101 попадения във Висшата лига той се изравни с Мат Ле Тисие на 28-а позиция във вечната ранглиста. От активните играчи пред него са само Серхио Агуеро (180) и Хари Кейн (138).
Кристъл Палас записа трета поредна загуба и отново разочарова с представянето си. Тимът на Рой Ходжсън няма отбелязан гол в последните си три мача. "Орлите" отдавна нямат проблеми с оцеляването, на отборът почти се лиши от шансове за място в евротурнирите в този период.