Сблъсъкът Варди - Обамеянг завърши 1:1 (видео)

Арсенал и Лестър завършиха наравно 1:1 на "Емиратс". Топреализаторите на Висшата лига Джейми Варди и Пиер-Емерик Обамеянг отбелязаха попаденията. Габонският нападател откри резултата в 21-ата минута, а Варди изравни шест минути преди края. "Артилеристите" играха с човек по-малко в последната част на мача, след като влезлият като резерва Еди Нкетиа получи червен картон.

Варди остана лидер при голмайсторите в първенството, като вече има 22 гола. Обемянг е втори с 20 попадения.

Точката е добра за Лестър на фона на повечето положения, създадени от домакините. Тимът на Брендън Роджърс обаче води оспорвана битка за място в Шампионската лига. "Лисиците" днес отстъпиха третото място на Челси и имат преднина от четири точки пред Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко.

Арсенал беше по-активният отбор в началото. Лондончани очаквано имаха предимство по отношение владеенето на топката и търсеха пролуки в защитата на съперника. Първата по-сериозна опасност обаче бе пред вратата на домакините. Келеши Ихеаначо получи топката от Олбрайтън на добра позиция и стреля, но вратарят на "артилеристите" Мартинес отрази удара с крак.
В 21-ата минута Тиърни отправи хубав удар от дистанция, но Шмайхел бе на мястото си. Секунди по-късно Арсенал поведе. Себайос изведе Сака отдясно, а той сложи топката на крака на Обамеянг пред вратата. За нападателят това бе 20-и гол във Висшата лига от началото на сезона.
Голът даде още повече увереност на "артилеристите" и те изглеждаха опасни при всяка атака. Обамеянг можеше да върне жеста на Сако малко по-късно, но този път Союнджу успя да се намеси. Тройката в нападание - Сако, Лазазет, Обамеянг, комбинираше отлично. Шмайхел опази вратата си след като отрази удари на младия талант и на французина.
Попадение на Лестър бе отменено поради засада в 36-ата минута, когато Ихеаначо прати топката в мрежата след подаване на Варди. Малко по-късно вратарят на "лисиците" направи ново отлично спасяване, след като Белерин сложи топката на главата на Лаказет. Ударът на нападателя обаче не бе достатъчно силен и топката отиде в ръцете на Шмайхел.
Лестър започна амбицирано второто полувреме. Удар на Ихеаначо от воле бе отразен от Мартинес. Тимът на Брендън Роджърс опитваше да упражни по-сериозен натиск върху съперника, но не създаваше достатъчно положения. В 67-ата минута след центриране на Айосе Перес Варди не успя да уцели топката, а Мустафи реагира и успя да го блокира. Арсенал отговори с гол на Лаказет, който бе отменен поради засада.

Изглеждаше, че тимът на Артета контролира мача, но това се промени 15 минути преди края, когато Еди Нкетия, появил се на терена малко по-рано, получи червен картон. Той влезе опасно в крака на на Джеймс Джъстин. Ситуацията бе разгледана със системата ВАР, но след няколко минути решение не бе взето. Тогава главният съдия Крис Кавана сам отиде да види повторенията на случилото се и бързо реши, че влизането заслужава червен картон.

Шест минути преди края Варди дочака своя момент. Отлично подаване на Демарай Грей го намери на великолепна позиция пред вратата и той не пропусна шанса. Тази ситуация също дълго бе разглеждана с ВАР. Причината бе, че преди топката да стигне до Варди Айосе Перес опита да играе с нея и ако го беше направил, можеше да се отсъди засада. В крайна сметка попадението бе зачетено.

АРСЕНАЛ - ЛЕСТЪР 1:1
1:0 - Обамеянг (21)
1:1 - Варди (84)