Автогол в добавеното време спаси Милан от историческа загуба срещу предпоследния (видео)

Отборите на СПАЛ 2013 и Милан завършиха при резултат 2:2 на “Паоло Маца” в мач от 29-ия кръг на Серия “А”. За домакините точни бяха Матия Валоти (13') и Серджо Флокари (30') със спиращо дъха изпълнение, след което Рафаел Леао (79') и Франческо Викари (90+4' - автогол) се разписаха за "росонерите". Тимът от Ферара игра цяло полувреме с 10 човека след изгонването на Марко Д'Алесандро (43'). "Синьо-белите" изпуснаха "златен" шанс да запишат първа домакинска победа срещу този съперник в своята история.

Стефано Пиоли бе направил три промени след успеха с 2:0 над Рома. Вместо опитния Симон Кяер до капитана Алесио Романьоли застана младият Матео Габия, докато Андреа Конти отстъпи мястото си на Давиде Калабрия. Лукас Пакета пък получи шанс да започне като титуляр за сметка на Джакомо Бонавентура. Звездата Златан Ибрахимович остана на резервната скамейка за началото на мача, като така за пореден път на върха на атаката започна Анте Ребич. Домакините пък бяха подредени в 3-5-2 с Андреа Петаня и Флокари като нападатели.

Очаквано гостите започнаха мача по-настойчиво, като в първите минути пропуски направиха Пакета и Саму Кастийехо. При изпълнение на корнер за СПАЛ в 13-ата минута настана разбъркване, при което най-съобразителен се оказа Валоти, който откри резултата за своя тим. В 16-ата пък Кастийехо беше заменен принудително от Алексис Салемакерс. Секунди по-късно Карло Летица спаси удар на Чалханоглу. В 22-ата турчинът опита нов изстрел, този път неточен. Две минути по-късно шут на Салемакерс доведе до корнер, след който удар с глава на Пакета мина встрани от вратата. Домакините изчакаха своя момент и в 30-ата минута за втори път в мача удариха своя противник чрез изключително изпълнение на Флокари от голямо разстояние. Пропуските на "росонерите" продължиха, като в 37-ата Чалханоглу все пак прати топката в противниковата врата след чудесна атака. Попадението обаче не беше зачетено заради лека засада на асистиралия му Ребич.
В 40-ата минута Д'Алесандро извърши груб фаул срещу Тео Ернандес и след дълго преглеждане на ситуацията чрез ВАР съдията реши да му покаже директен червен картон. Още с подновяването на играта далечен шут на Чалханоглу облиза страничната греда, а в добавеното време Ернандес не сполучи със свой изстрел.
След почивката Рафаел Леао се появи на мястото на Калабрия, като отново заваляха удари по посока на домакинската врата и най-вече тези на Пакета. В 59-ата Летица успя да избие в корнер удар на Франк Кесие от малък ъгъл. В 63-ата Ребич не намери рамките на вратата с удар от границата на наказателното поле. Почти веднага след това той беше заменен от Ибрахимович. В 70-ата той надскочи противников защитник при добро центриране на Салемакерс, но след удара му топката прелетя над вратата. В 72-ата шут на Чалханоглу претърпя рикошет и мина на сантиметри от гредата.
С 31-ия си удар в мача "Дявола" най-после стигна до гол, дело на Леао в 79-ата минута. В 83-ата минута домакините получиха втори червен картон за вечерта, като той беше за техния наставник Луиджи Ди Биаджо, който беше санкциониран за втори път в срещата. В 87-ата Ибра си пробва късмета от пряк свободен удар, но топката рикошира и излезе в корнер. В 89-ата Пакета пробва воле, но отново не успя да преодолее Летица. В добавеното време при едно от центриранията на Салемакерс Викари имаше нещастието да си отбележи автогол и така да лиши отбора си от паметна победа.
Така Милан остава на седмото място в класирането с 43 точки, а с едва 19 СПАЛ се намира на предпоследната позиция на цели 7 пункта от спасителното 17-о място, заето от Дженоа.
СПАЛ - МИЛАН 2:2

1:0 Валоти (13')
2:0 Флокари (30')
2:1 Леао (79')
2:2 Викари (90+4' - автогол)