"Жребците" завършиха отлично сезона в Бундеслигата и ще се наслаждават на Шампионска лига догодина (видео)

Борусия Мьонхенгладбах се добра до голямата цел за сезона - място в топ 4 и участие в Шампионската лига догодина след триумф с 2:1 над Херта в последния кръг на Бундеслигата. По този начин те успяха да изпреварят другия кандидат за мястото Байер Леверкузен, който също постигна победа, но все пак остана на две точки до заветното четвърто място.

Домакините започнаха перфектно и успяха да открият резултата още в седмата минута, когато Брийл Емболо  се пребори по прекрасен начин в наказателното поле след дълъг пас към него на Матиас Гинтер, след което подаде на абсолютно свободния Йонас Хофман, за когото остана най-лесното - да прати топката зад Денис Смарш за 1:0.

След 20-ата минута домакините, който са известни и с прякора си "жребците", вдигнаха видимо оборотите и създадоха няколко отлични възможности за удвояване на резултата, но неточни отигравания в последното докосване и добрите намеси на вратаря предотвратиха второ попадение. В 40-ата минута топката дори попадна във Флорйан Нойхаус фронтално срещу стража след лошо изчистване, но ударът му срещна дясната греда.

Второто полувреме започна така както завърши първото - домакините отново бяха по-активния тим и се опитваха да създават положения. В 54-ата минута се откри най-доброто положение до този момент за гостите, когато дълъг пас намери намери резервата Матю Леки непокрит в наказателното поле, но ударът му премина над вратата на Ян Зомер.

В 63-ата минута Брайън Емболо бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, но се забави и позволи на Дедрик Боята да го догони и да му попречи. Подобна бе ситуацията и няколко минути по-късно, когато отново швейцарският национал успя да нахлуе в наказателното поле, но изстрелът му премина покрай лявата греда на вратаря.

Все пак логичното се случи в 78-ата минута, когато късо изпълнение на корнер хвана напълно неподготвена защитата на берлинчани, Йонас Хофман нахлу в наказателното поле и отправи отлично подаване към далечната греда, където Емболо изпревари своя пазач и напълно необезпокояван прати топката в мрежата на гостите. По този начин Хофман и Емболо си размениха позициите от първото попадение, а германецът върна жеста към швейцареца.

Гостите се добраха до почетно попадение в продължението, когато отличнен пробив по дясното крило на  Джесик Нганкам завърши с отлично подаване успоредно на голлинията и за Ведад Ибишевич не бе проблем да отбележи. Този гол сложи край на срещата, както и на сезона за двата тима в Бундеслигата. През следващата кампания играчите на Борусия заслужиха правото да се наслаждават на футбол в най-престижния европейски клубен турнир, а Херта завърши на десето място.