Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Атлетико продължи силната си серия (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид записа трета поредна победа в Ла Лига след 1:0 при гостуването си на Леванте в среща от 31-ия кръг, играна в Ла Нусия. Диего Коща донесе успеха след попадение в 15-ата минута. “Дюшекчиите” затвърдиха третата си позиция и показаха, че се намират в добра форма.

Момчетата на Диего Симеоне изиграха силно първо полувреме и заслужено взеха преднина. В 15-ата минута Маркос Йоренте се освободи прекрасно в наказателното поле и подаде по земя на границата на малкото наказателно поле, където Диего Коща насочи технично в мрежата за 0:1. Гостите от “Wanda Metropolitano” се сдобиха с още три добри възможности до почивката. В шестата минута вратарят Айтор не беше убедителен при удар на Яник Ферейра Караско. В 37-ата Диего Коща се извиси и стреля с глава, пращайки топката на метър встрани от гредата. В 42-рата стражът на валенсианци спаси след нов опит на Ферейра Караско.
В 61-ата минута Жоао Феликс действа сам, въпреки че можеше да подаде към свободния Диего Коща. Пет минути по-късно Анхел Корея открадна топката и подаде към Жоао Феликс, който близо до точката на дузпата шутира прекалено високо. В 79-ата Борха Майорал пропусна да изравни - след удар с глава топката “облиза” гредата.