Леванте отнесе Бетис (видео)

Отборът на Леванте постигна убедителна победа с 4:2 при домакинството си на Бетис в ранния мач от днешната програма на 32-ия кръг в Ла Лига.

В 21-ата минута Борха Майорал финтира противников защитник и прати топката в противниковата мрежа. В 35-ата Енис Барди удвои с удар по земя в далечния ъгъл на вратата. В 50-ата Хосе Луис Моралес направи преднината на “жабчетата” още по-голяма. Тогава той беше изведен с пас от Хосе Кампаня, заобиколи съперниковия вратар и нанесе точен удар в опразнената врата. Рубен Рочина също добави името си сред голмайсторите в 59-ата минута, когато не сполучи с първия си изстрел, който се спря в тялото на Зуаир Федал, но при добавката си беше безпогрешен.

“Вердибланкос” успяха да върнат две попадения до края на мача. В 70-ата минута Федал намери с чудесно центриране Серхио Каналес, който след това се разписа. В 87-ата пък резервата Хуанми също се отчете с гол, възползвайки се от това, че Айтор не съумя да задържи топката след удар при изпълнение на корнер. В срещата имаше и две отменени попадения поради засада - в 48-ата минута на Хуанми и в 78-ата на Серхио Леон.

Така Леванте събра 41 точки и е 11-и в класирането, където Бетис е 13-и с четири пункта по-малко.