Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора)

Атлетико живна след почивката и взе четвърта поредна победа (видео)

Атлетико Мадрид се укрепи на третото място в Ла Лига с нов успех - четвърти поред за тима на Диего Симеоне. "Дюшекчиите" надвиха с 2:1 Алавес, като за разлика от предишните три успеха след подновяването на сезона този път допуснаха гол във вратата си. Попаденията за столичани паднаха след почивката и бяха дело на Саул Нигес и Диего Коща, който се разписа от дузпа. В добавеното време Алавес също получи наказателен удар и резервата Хоселу не сбърка.

Атлети събра 58 точки и дръпна с 4 преди Севиля в спора за третото място в класирането. Мадридчани бяха шести преди паузата заради пандемията, но вече иглеждат сигурни за участието си в Шампионската лига и през следващия сезон.

Алавес допусна трето поредно поражение, а головата разлика на отбора в тезе срещи е 1:9. Въпреки това, съставът на Асиер Гаритано е далеч от зоната на изпадащите.
До почивката баските стояха много добре на "Уанда Метрополитано" и не позволиха на домакините да създадат почти никакви положения пред вратата на Алберто Родригес. Играчите на Алавес добре пресираха в противниковата половина и това объркваше тези на Атлетико, които действаха доста вяло.
В 12-ата минута Жоао Феликс нанесе атрактивен удар, но топката мина встрани от целта. В дълги периоди от първото полувреме не се случваше нищо интересно, преди в 39-ата минута Хосе Хименес да стреля с глава, но и той беше неточен.
Атлетико изглеждаше различно през второто полувреме, когато гостите бяха притиснати сериозно. Симеоне пусна Диего Коща и Маркос Йоренте вместо Алваро Мората и Анхел Корея. Тези смени веднага дадоха резултат. В 59-ата минута Йоренте спечели нарушение, след което Киърън Трипиър центрира и Саул откри резултата с глава.
В 72-ата минута реферът Марио Мелеро даде много спорна дузпа за домакините. Йоренте надбяга бранител на Алавес и влезе в наказателното поле, където беше посрещнат и Рубен Дуарте. Контактът между двамата беше извън очертанията на терена, но решението за наказателен удар остана непроменено и след преглеждане на ситуацията с ВАР. Диего Коща хладнокръвно реализира за 2:0 с петия си гол за сезона.
При този резултат мачът се доиграваше, но в добавеното време гостите също получиха дузпа. След удар от фаул топката срещна ръката на залегналия зад стената Коке. Халфът на Атлетико получи и жълт картон, който ще го извади за гостуването на Барселона след няколко дни.
Хоселу не трепна от бялата точка и намали резултата, но от допълнителните минути минути не остана почти нищо и Атлетико добави нови три точки към актива си.
За Алавес сезонът продължава с домакинство на Гранада.