Джокович не допусна изненада срещу 299-ия в света

Джокович се класира на финал след 2 победи в Задар

Лидерът в ранглистата на ATP Новак Джокович надигра с 4:1, 4:3 (3) заместника на Григор Димитров Нино Сердарушич на демонстративната надпревара Adria Tour в Задар. Въпреки категоричния резултат в първата част, сърбинът трябваше още в първия гейм да отразява два брейкпойнта, а при 1:1 се измъкна от 0:40 при собствен сервис. Веднага след това Ноле реализира брейк за 3:1 и след това с помощта на своя начален удар сложи край на частта. Във втория сет нямаше пробиви, като единствените два брейкпойнта бяха пропуснати от Джокович още в първия гейм. Така се стигна до тайбрек, в който далеч по-опитният и класен сърбин надделя със 7:3 над хърватина, заемащ 299-о място в световната ранглиста.

На финала от 21,00 часа българско време тази вечер Джокович ще играе с руснака Андрей Рубльов. Последният разби с 4:2, 4:1 германеца Александър Зверев и завърши с три победи от три мача в своята група, също като Джокович. Ноле се класира на филана без загубен сет, а Рубльов е загубил само един сет дотук в турнира.