Хофенхайм си осигури участие в Европа (видео)

Хофенхайм записа втора поредна победа, след като постигна убедителен успех с 4:0 в домакинството си на Унион (Берлин) и си гарантира седмото място, което означава класиране за Лига Европа. Тимът, воден от Матиас Калтенбах, реши мача още преди почивката с три попадения. Бебу откри резултата в 11-ата минута, а Крамарич и Дабур се разписаха малко преди края на полувремето. Влезлият като резерва Баумгартнер добави още един гол през втората част.

Хофе не се представя блестящо като домакин този сезон, като има цели девет загуби, но днес бе повече от убедителен. Унион, който си осигурил оставане в Бундеслигата миналата седмица, излезе с променен състав и не оказа сериозна съпротива.

ХОФЕНХАЙМ - УНИОН 4:0

1:0 - Бебу (11)
2:0 - Крамарич (39)
3:0 - Дабур (45)
4:0 - Баумгартнер (68)