Падерборн официално изпадна (видео)

Падерборн 07 вече официално е първият изпадащ отбор от Първа Бундеслига на Германия през този сезон. Днес възпитаниците на Щефен Баумгарт загубиха злощастно с 0:1 гостуването си на Унион (Берлин) от 32-ия кръг и вече нямат дори теоритични шансове за спасение, тъй като изостават на 8 точки от 16-ото място, а остават само два кръга до края.

Още по-неприятното за гостите е, че загубата им дойде след автогол на Бен Цолински в 27-ата минута. Тогава той прати топката в собствената си мрежа след като не се намеси добре при едно центриране от фаул в наказателното поле.

Бранителят можеше да се реваншира за грешката си в 59-ата минута, но стреля над вратата на съперника.

Унион пък бе близо до второ попадение в 73-ата минута, когато изстрел на Роберт Андрич се отби от гредата.

В крайна сметка обаче берлинчани взеха трите точки и вече имат актив от 38, като излязоха на 12-ата позиция и така официално си гарантираха оставане в елита. Падерборн пък вече е сигурен изпадащ във Втора Бундеслига, като се намира на последното 18-о място с 20 точки в актива си.