Виляреал взе незаслужен успех над Майорка (видео)

Отборът на Виляреал спечели с 1:0 над гостуващия Майорка в двубой от 29-ия кръг на Ла Лига.
Единствения гол отбеляза Карлос Бака в 15-ата минута. Островитяните имаха повече положения и удариха две греди. “Жълтите” се сражават за място на европейска сцена, а Майорка е в зоната на изпадащите.

В седмата минута Баба нацели напречната греда на вратата на домакините след страховит удар от 30 метра. В 15-ата Саму Чъквуезе направи брилянтен рейд и асистира на Карлос Бака, който чукна на сантиметри от голлинията - 1:0 за “жълтите”. В 35-ата Кучо Ернандес пропусна след центриране на Лаго Жуниор.

След почивката балеарският тим продължи да настъпва, но и да изпуска положения. В 74-ата минута Кучо изпусна след хубаво включване на Трайковски. В 88-ата Баба за втори път нямаше късмет и нацели греда след брилянтна парабола. В 90-ата като по чудо топката не попадна в мрежата на “подводницата”, като гостите на три пъти имаха шанс за гол.