Гранада обърна Хетафе за девет минути (видео)

Гранада постигна победа с 2:1 над Хетафе в първия си мач след подноваването на сезона в Ла Лига. Домакините на "Лос Карменес" първи допуснаха гол във вратата си, но успяха да направят пълен обрат за девет минути и да измъкнат трите точки.

Хетафе стоеше по-добре през първата част и в 20-ата минута откри резултата. Удар на Дейверсон отблизо бе спасен от вратаря, но при последвалото разбъркване топката стигна до Давид Тимор, който с удар от границата на пеналта откри резултата.

Гостите можеха да удвоят преднината си малко по-късно, но Марк Кукурея направи непростим пропуск очи в очи с вратаря.

През второто полувреме Гранада се събуди и успя да направи пълен обрат. В 70-ата минута домакините стигнаха до изравняване по доста куриозен начин. Топката бе центрирана в наказателното поле от фаул, там вратарят Давид Сория и Джене не действаха добре и защитникът си отбеляза автогол.

В 79-ата минута се стигна и до пълен обрат. Карлос Фернандес Луна  получи остър пас в пеналта, първият му удар бе спасен, но при добавката не сгреши за 2:1.

Така Гранада се върна на победния път и с 41 точки заема 8-ото място в класирането. Хетафе остава 5-и с 46 точки.